Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Spolupracujeme

 

 

 

ZBOŽÍ V AKCI

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

KONTAKTY

Miroslav Novák - Ledertechnik
Miletínská 19
Lišov u Českých Budějovic
tel: +420 737668004
info(a)renovacekuze.cz
www.opravykuze.cz
www.renovacekuze.cz

Obuv pouští barvu

 

Téma: kožená obuv

 

Není to nic neobvyklého u sandálů nebo bot. Je to způsobené nedostatečnou fixací ekologicky šetrných barviv. Bohužel neexistuje žádné jednoduché řešení.  V mnoha případech, kdy barva při zvýšené vlhkosti pustí, zničíte si tak i ponožky nebo kalhoty.

U silného odbarvení, nezbývá nic jiného než boty reklamovat. V některých případech se musíte obrátit dokonce na spotřebitelskou poradnu nebo právníka.

„ to se časem stává, nebo to je normální“  jsou jen výmluvy. Nenechte se přesto prodejcem odradit!

Barva by se neměla stírat, mírné opotřebení je možné, ale nemělo by být nijak patrné. Silné odbarvení nesmí být přijato. Použijeme zde citaci odborné právní poradny, kde se tímto problémem zabývali.

„  Jedná se o rozpor s kupní smlouvou. Boty nemají vlastnost, která taková věc obecně má. Máte právo boty vrátit, požadovat výměnu. V případě, že ta výměna není možná, tak můžete trvat na odstoupení od smlouvy a chtít peníze zpátky.

Právo na straně prodejny by bylo pouze v případě, že by Vás prodejce upozornil ještě předtím, než boty koupíte, že tyto boty se nedají používat ve vlhku. Běžnou vlastností obuvi  v našich podmínkách je,  že se běžně dají boty nosit do vlhka. “

Pokud s nějakého důvodu toto nechcete absolvovat, je tu ještě možnost použit Leder Fein Fixativ.

Nanáší se hadříkem a nechá se zaschnout, může se použít i fén se studeným vzduchem. Může se několikrát opakovat, dokud nenastane zlepšení.