Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

NÁŠ YOUTUBE KANÁL

 

FIREMNÍ FB STRÁNKY

 

 

FIREMNÍ STRÁNKY

 

 

PLATEBNÍ MOŽNOSTI

 

 

DOPRAVCE

 

 

Motorkářské oblečení, kabáty, kabelky, brašny.

https://budejcka.drbna.cz/zpravy/spolecnost/34000-motorkarske-obleceni-kabaty-kabelky-brasny-v-budejcke-dilne-davaji-kuzi-novy-zivot.html

Motorkářské oblečení, kabáty, kabelky, brašny. V budějcké dílně dávají kůži nový život 

Monika Mokošková v budějcké dílně Ledertechnik

PR článekstředa, 23. února 2022, 16:00

Každý den zavítá do dílny Ledertechnik na budějcké Vrbenské ulici řada zákazníků s žádostí o pomoc. Přání mají různá: od běžné sezónní čištění motorkářských kombinéz přes opravu kožených doplňků až po čištění sedacích souprav. Za těmi pak Monika Mokošová, která dílnu spolu s partnerem Miroslavem Novákem provozuje, dojíždí po celých jižních a západních Čechách. 

Péči o kůži se Miroslav Novák věnuje už téměř patnáct let. V Lišově si zřídil profesionální dílnu Ledertechnik, do které dnes míří především majitelé aut a veteránů kvůli renovaci autočalounění. Původně se Miroslav Novák věnoval opravám a čištění všech druhů kožených výrobků, s postupem času a zvětšující se základnou spokojených zákazníků začala mu však začala být lišovská dílna malá. „Práce stále přibývalo, proto jsem do řemesla postupně zapojil i moji životní partnerku Moniku,” vypráví Miroslav Novák.

 

 

 

Rodinný podnik

Předávání zkušeností a zdokonalování praktických dovedností trvalo několik let. „Monika byla na mateřské a učila se velmi rychle. Má k této práci výborné předpoklady: je šikovná, pečlivá a navíc trpělivá,” chválí svou partnerku Miroslav Novák. Postupem času si začali zakázky rozdělovat. Miroslav Novák se v Lišově zabývá zejména čalouněním aut a opravám kožených výrobků, Monika Mokošová si vzala na starosti novou čistírnu Ledertechnik v Budějcích. „Čistíme všechny typy kožených a kožešinových oděvů, koženou obuv, kabelky, peněženky, brašny a podobně. Umíme se postarat také o výrobky, z koženky,” říká Monika Mokošová.

Většinu práce provádí v dílnách Ledertechnik ručně. „Pokud jde například o čištění, vždy volíme nejšetrnější metodu ke konkrétnímu typu kůže. Po vyčištění pak kůži impregnujeme kvalitním přípravkem - opět dle typu kůže,” popisuje Monika Mokošová. „Na rozdíl od chemických čistíren jsme v oblasti kožených výrobků odborníci, díky čemuž snadno rozpoznáme, o jaký typ kůže se jedná a s jakými přípravky tak máme pracovat,” dodává. 

 

 

Pečlivá ruční práce, speciální přípravky pro alergiky

Na Ledertechnik se mohou obrátit lidé s jakýmkoliv problémem, který se týká kožených výrobků. Včetně kožešin. „Čistíme také kožešiny a kožešinové přehozy. Kožešiny bývají hodně špinavé třeba od krbu nebo od běžného prachu, díky dlouhému chlupu se tam rádi usazují všelijací roztoči a bakterie, zvlášť pro alergiky je vhodné to jednou začas vyčistit,” vysvětluje Monika Mokošová.

Vedle práce v dílně jezdí čistit kožené i látkové sedací soupravy a koberce k zákazníkům domů. „Kožené soupravy čistíme ručně, koberce a látkové sedačky strojovými tepovači. I zde můžeme použít speciální přípravky pro alergiky, v tomto ohledu jsme schopni vyhovět prakticky jakémukoliv přání,” vysvětluje s dovětkem, že za klienty ráda dojede po celých jižních a západních Čechách a do Prahy. „Pokud jde o menší kožené výrobky, mohou je lidé poslat poštou do Budějc či Lišova,” doplňuje.

 

 

Jaro patří motorkářům

Za poslední léta si značka Ledertechnik vybudovala stabilní zákaznickou základnu. Tvoří ji přitom nejen lidé, kteří potřebují aktuální pomoc, ale i pravidelní zákazníci. Kožené výrobky totiž mohou sloužit desítky let, vyžadují však pravidelnou péči. „Zkušení majitelé si to naštěstí uvědomují, proto jsou nejčastějšími zákazníky na podzim a na jaře hlavně motorkáři,” prozrazuje Monika Mokošová. 

Po sezóně jsou podle ní motorkářské kombinézy většinou propocené a zašpiněné od mrtvého hmyzu. S jarními měsíci přichází i začátek nové sezóny a málokdo chce hned od začátku oblékat špinavé oblečení. Motorkáři by však podle Moniky Mokošové měli na čištění svého oblečení mysle s dostatečným předstihem a přijít co nejdříve. „S prvním teplým týdnem v květnu nám čistírna většinou praská ve švech,” dodává na závěr.

 

Při správné péči slouží kožené výrobky i desítky let
Při správné péči slouží kožené výrobky desítky let, říká majitel Ledertechnik Miroslav Novák

PR článekčtvrtek, 18. listopadu 2021, 09:21

K práci s kůží se dostal vlastně náhodou. Několik let pak doma ve volném čase trénoval opravy různých výrobků, až si řekl, že nastal čas rozjet vlastní podnikání. Dnes opraví Miroslav Novák z budějckého obchodu Ledertechnik zákazníkům cokoliv: od kožené brašny po čalounění automobilových veteránů.

Souhra náhod a správné načasování. Cesta Miroslava Nováka ke kůži se začala psát zhruba před patnácti lety. „Můj otec tehdy zastupoval rakouskou firmu zabývající se prodejem ložisek, řemenů apod. Majitel této firmy byl přitom zapálený do veteránů aut,” začíná s vyprávěním Miroslav Novák. 

Při jednom z výletů se na autosalonu ve Frankfurtu doslechli o revoluční novince. „Společnost Colourlock zde poprvé prezentovala své výrobky na opravu kůže. Majitele firmy, ve které pracoval můj otec, to zaujalo natolik, že odkoupil licenci pro rakouský a český trh. A právě distribuci výrobků Colourlock na tuzemském trhu jsem dostal na starost,” popisuje Novák.

Revoluce v oboru

A v čem byly vlastně tyto výrobky tak převratné? „Colourlock vyvinul zcela novou techniku oprav. Šlo o kombinaci univerzálních barev na kůži, čistících prostředků a základovky, tzv. tekuté kůže. Kombinace těchto přípravků výrazně zlepšila možnosti opravy kůže,” vysvětluje Novák.

Podle něj tak firma nejenže zaplnila díru na trhu, ale prakticky dala vzniknout novému oboru. „Dříve musel nastoupit čalouník a vyměnit kus za kus. Nově šlo opravit i to, co by lidé dříve vyhazovali,” dodává řemeslník. 

Léta tréninku ve volném čase

Následující roky se pro Miroslava Nováka nesly v duchu seznamování se s novým koníčkem, který se pro něj nakonec stal zaměstnáním na plný úvazek. „Zpočátku jsem si sháněl staré autosedačky, gauče a jiné odepsané výrobky a po víkendech je renovoval,” usmívá se při vzpomínkách na začátky podnikání.

Lidé si podle něj pomalu začali zvykat na skutečnost, že sešlé kožené výrobky lze opravit a jemu začaly přibývat zakázky. Časem tak vznikl LedertechnikE-shop a budějcká opravna kožených výrobků.

 
 

 

Za zákazníky dojíždíme po celých Čechách

Hlavní sídlo má Ledertechnik v Lišově, kde se Miroslav Novák věnuje především renovaci autočalouněníObrátit se na něj však mohou lidé s jakýmkoliv problémem, který se týká kožených výrobků. „Renovujeme boty, bundy, kabáty, brašny, doplňky. Značnou část našich zakázek tvoří autočalounění moderních aut i veteránů a pak opravy kožených sedacích souprav,” jmenuje Novák. 

Kožené výrobky na opravu mu prý posílají lidé poštou z celé republiky. V případě renovace kožených sedacích souprav vyjíždí naopak Miroslav Novák za klienty sám. „K jedné paní do Praha jezdím na pravidelnou údržbu gauče už deset let. Díky zodpovědné péči majitelky vypadá sedačka stále jako nová,” vysvětluje.

 

 

Při správné údržbě životnost desítky let

Kůže se podle Nováka bez pravidelné péče jednoduše neobejde. „Zvířecí kůže je schopna regenerace, vyčiněná kůže neregeneruje. Člověk tomu musí pomoci a není to nijak složité. Stačí správný přípravek a párkrát do roka promazat,” přesvědčuje. 

Odměnou za správnou péči je pak dlouhověkost. „Dobrou péči se prodlouží životnost až o polovinu. Pohovka může vydržet i třicet let. Naopak při nulové péči ji klidně za osm let vyhodíte,” dodává. 

Zima je ideální čas na péči o veterány

Právě nadcházející zimní období je podle Nováka ideálním časem na renovaci koženého nábytku. „O svátcích to chce mít každý doma hezké," říká Novák. „Navíc přes zimu trávíme na gaučích a pohovkách mnohem víc času než během léta," dodává, ačkoliv on sám prý tráví zimní měsíce nejčastěji v garáži. 

„Zima pro mě znamená práci na veteránech, které si jejich majitelé užívají v teplejších měsících a přes zimu dostávají potřebnou péči," vysvětluje Novák. Že netráví zimnu v leže a s nohami nahoře ho však netrápí, naopak. „Těší mě každá dobře odvedená práce, o to více u starých, s láskou udržovaných aut. Mám radost pokaždé, když pomůžu vdechnout věcem nový život," dodává Novák na závěr.

 

Informace pro zákazníky

Fakturační údaje:

IČO: 74257382

DIČ: CZ8508121391

Bankovní spojení

MONETA MONEY BANK

195975026/0600

Kde nás najdete?

Prodejna, výdej eshopu a čistírna kožených oděvů
Vrbenská 1070/10
České Budějovice, 37006

Servis a renovace
Miletínská 376/19
Lišov u Českých Budějovic, 37372

 

 

Kontakt patička
Logo
www.renovacekuze.cz
po-pá 7-18 hod.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz