Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

NÁŠ YOUTUBE KANÁL

 

FIREMNÍ FB STRÁNKY

 

 

FIREMNÍ STRÁNKY

 

 

PLATEBNÍ MOŽNOSTI

 

 

DOPRAVCE

 

 

Jak správně pečovat o koženou obuv?  

 

Téma: kožená obuv

Boty jsou zpracované mnoha typy kůže. Často není snadné rozpoznat jednotlivé druhy.

Mezi nejčastěji používané jsou povrchově barvené, pigmentované. Dále s otevřenými póry anilinové, naolejované kůže a velur neboli semiš.

Rozdíl u hladké kůže: Pokud vetřete kapku vody na kůži (kde není poškozená plocha), voda absorbuje a ztmaví kůži tak se jedná o anilin. Pokud voda zteče pryč a nevsákne se, máte povrchově barvenou pigmentovanou. Viz video. Velur neboli semiš jistě poznáte, ale pro jistotu si přejeďte nehtem po kůži tam a nazpátek. Nejdřív bude tmavá linie, poté se vrátí zpět. Podrážky vyžadují zase zvláštní péči.

Ošetření pigmentované hladké kůže

Pigmentovaná kůže je nejjednodušší na čištění a nejlépe se impregnuje.

Pro udržení hladké usně na obuvi doporučujeme náš Sloní tuk. Je to výborný prostředek především pro pěší turistiku a lovecké boty, protože extrémně odpuzuje vodu. V chladném ročním období je tato péče je obzvláště důležitá.

Silné znečištění a sněhové skvrny se čistí Prostředkem na koženou obuv. Prací prostředek se ředí vodou v poměru 1:1. Je dobré si pomoci kartáčkem. Oplachování není nutné. Poté nechat boty proschnout při pokojové teplotě.

Prací prostředek má navíc dezinfekční, pH regulaci a snížení zápachu.

Při menším povrchovém poškození, můžete použít naše Leder Fresh Tónování. Barvu znovu osvěží. V případě, že jsou boty velmi poničené nebo je chcete celé přebarvit, lze použít náš sprej na kůži v několika odstínech. Jen pozor na to, že tyto spreje mají vysoký lesk. Postupujte dle návodu.

Ošetření lakované kůže a kůže z plazů

Na tuto doporučujeme Sloní tuk nebo Tarrago Impregnace lakovaných a exotických kůží

Léčba anilinové kůže

Anilinové kůže jsou pórovité kůže. Kapka vody proniká a ztmavuje povrch někdy natrvalo. Tyto kůže jsou velmi jemné a nejsou vhodné pro špatné počasí.

Pro péči o anilinové kůže, doporučujeme náš Anilinový protektor. Je ve spreji a lépe se nanáší. Nezanechává ohraničení. Pokud tam máte mastné skvrny, jediný prostředek, co to dokáže odstranit je Absorbátor tuku. Také ve spreji, postupujte dle návodu.

Anilinové kůže se nepřebarvují, je to sice možné, ale tím změníte zcela charakter a hodnotu kůže a uděláte z ní povrchově barvenou.

 

Ošetření tukových a olejových kůží ( Pull-up)

Je to kůže, ve které se mísí povrchová úprava s tukem nebo olejem. Jsou většinou velmi lesklé. Taková kůže se snadno opotřebí a jakékoliv poškození je dobře vidět. Impregnuje se také Sloním tukem, poté se vykartáčuje a boty vypadají zase krásně. Závažné znečištění se odstraňuje Prostředkem na praní bot. Prostředek se ředí s vodou v poměru 1:1 a opět si pomáháme kartáčem. Necháme uschnout při pokojové teplotě. Prací prostředek má navíc dezinfekční, pH regulaci a snížení zápachu. Po uschnutí impregnujeme Sloním tukem.

Semišové boty

 

Tyto hrubé kůže jsou velmi citlivé. Zejména u lehkých kůží je vidět okamžitě každý flek, prach nebo otěr. Proto se doporučují nosit pouze při dobrém počasí nebo v interiéru.

Při čištění je stejný postup s Prostředkem na praní. Prach a lehké opotřebení se může vyčesat s kartáčem na kůži. Ztvrdlá špína se dá vybrousit Bruskou na kůži, ale je třeba si dát pozor, protože je kůže velmi tenká. Semišové boty by měly být pravidelně ošetřovány Impregnaci na kůži a textil, pro staré a suché kůže se navíc doporučuje impregnace Anilinovým protektorem.

Žádný z uvedených postupů nezaručí stoprocentní navrácení původního stavu, proto je třeba nosit boty s opatrností.

Dobarvování se u této kůže nedoporučuje, v případě, že to je nutné, obraťte se s problémem na nás. Pracujeme i s barvami na semiš.

 

Ošetření podrážek

Podešve by měla být ošetřována od začátku! Záleží na materiálu.

Kožená podrážka napuštěná olejem výrazně zvyšuje životnost, snižuje tření a umožňuje vodotěsnost.

Označování kožených bot

Výrobci obuvi (uzavřené sandály, boty, kozačky) jsou povinni při prodeji specifikovat použité materiály. V textové podobě, nebo jako ikony. Tyto konstrukční části z boty musí být identifikovány z hlediska použitého materiálu.

 

Informace pro zákazníky

Fakturační údaje:

IČO: 74257382

DIČ: CZ8508121391

Bankovní spojení

MONETA MONEY BANK

195975026/0600

Kde nás najdete?

Prodejna, výdej eshopu a čistírna kožených oděvů
Vrbenská 1070/10
České Budějovice, 37006

Servis a renovace
Miletínská 376/19
Lišov u Českých Budějovic, 37372

 

 

Kontakt patička
Logo
www.renovacekuze.cz
po-pá 7-18 hod.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz