Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Štítky blogu

NÁŠ YOUTUBE KANÁL

 

FIREMNÍ FB STRÁNKY

 

 

FIREMNÍ STRÁNKY

 

 

PLATEBNÍ MOŽNOSTI

 

 

DOPRAVCE

 

 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. O autorovi
  4. O autorovi tohoto blogu
04.05.2017
O autorovi

O autorovi tohoto blogu

Dovolte abych se představil..

Jmenuji se Miroslav Novák a jsem zakladatel a zároveň majitel firmy Ledertechnik - Profesionální servis kůže. Táhne mi na 32 let, což se pro mnohé může zdát dosti mladý věk. Alespoň slýchávám občas větu, jee vy jste mladý, já čekala někoho staršího. Mladý ovšem neznamená nezkušený. Když jsem se k tomuto oboru dostal zhruba před dvanácti roky, v Čechách byste spočítali lidi z oboru na prstech jedné ruky. O kůži jsem nevěděl vůbec nic, laik, který měl doma maximálně tak kožený pásek a několik párů kožených bot. O boty jsem se uměl postarat, ve skautu jsme nosili pevné kožené boty, podobné kanadám. Takže krém, mazací kartáček a pěkně vyleštit. To jsem uměl. A to bylo tak všechno. 

 

Jak jsem se dostal k tomuto oboru? 

 

Ne tento obor se nikde nestuduje a ani žádná škola na to není. Po pravdě jsem automechanik a studoval jsem Diagnostiku motorových vozidel v Českých Budějovicích. Auta mě bavily odmalička. Školu jsem celkem flákal a na kariéru mechanika to nevypadalo. Při škole i po jsem si prošel několik různých zaměstnání jako šofér, skladník, prodejce elektroniky a další. Práce s lidmi mě vždy bavila, ale každá práce se dřív nebo později stává stereotypem a přestane mě naplňovat. Práce s kůží mě ovšem baví pořád. 

 

 Můj otec pracoval pro jednu rakouskou firmu a její majitel byl vášnivý sběratel veteránů. Jeden hezký víkend vyrazili společně do Frankfurtu nad Mohanem na zdejší autosalon. Tento autosalon je vyhlášený, určitě nemusím vysvětlovat. V té době měla firma Lederzentrum na motorshow stánek s ukázkami renovací kůže a celkově představovala tento úplně nový obor. Wolfganga to tak zaujalo, že se domluvil na spolupráci pro rakouský trh. Našel vhodné spolupracovníky a začali v Rakousku s tímto oborem. Když mi po návratu domů začal otec o tom vyprávět, prakticky jsem tomu něvěnoval pozornost. Až někdy po roce se přišlo s myšlenkou tento obor rozšířit také do Čech. Já jako devatenáctiletý mladík jsem byl první na ráně. Dostal jsem 82 stránek manuálu v Němčině a uč se. Tehdy ještě nefrčel youtube jako dnes, nebyly žádná videa, nebyl nikdo, kdo by mi s tím poradil. Prošel jsem dvěma školeními od rakušáků, kde mi spíše ukázali jak se to dělat nemá a to bylo vše. Takže začátky pokus omyl, sehnal jsem si staré kožené křeslo a na tom jsem si zkoušel. 

 

První dvě zakázky byly sedačka z bavoráka, černá, ta se mi celkem povedla a pak další.. Ferrari Modena, sytá rudá barva.. Ten odstín jsem míchal asi dva dny v kuse a stejně se mi úplně nepovedl. Za takovou opravu bych se dneska styděl, ale v té době to bylo maximum co jsem dovedl. Normálně jsem chodil do práce a práci s kůží jsem zkoušel ve volném čase. 

 

 Pak přicházely další zakázky, různá odvětví, bylo to celkem rozmanité. Líbilo se mi, že to není stereotyp, že pokaždé dělám něco jiného a že zákazníci koukají s otevřenou pusou, co vše dokážu zachránit nebo opravit. Do té doby nezbývalo nic jiného než výměna za novou kůži nebo koupě nového výrobku a teď najednou oblíbené věci šly zachraňovat. 

 

 Po čase jsem byl nucený v práci skončit a věnovat se profesionálním renovacím na plný úvazek. Dřív jsem měl strach, co zase budu dělat za zakázku, dva dny předtím už jsem nespal jestli namíchám odstín, jestli mi to půjde opravit a podobně. Dneska ne, ráno zbalím kompletní kufr, vyrážim směr Praha a pomalu ani nevím co vlastně budu dělat. A zakázku zmáknu v pohodě, je to vše o improvizaci, zavedených metodách a hlavně o zkušenostech. 

 

Dnes pracujeme s kolegy ve dvouch, někdy ve třech, máme v Budejovicích šikovného brašnáře se kterým úzce spolupracujeme, máme do party šikovnou čalounici a šikovnou švadlenku. Obě paní svůj obor dělají spoustu let, takže je za nimi vidět kvalitní odvedená práce a my tak můžeme nabídnout zákazníkovi full servis co se týče kůže. Své služby neustále rozšiřujeme a zkvalitňujeme. S dovolením si troufnu říct, že kůži rozumíme a snažíme se i pomocí našeho on-line shopu nabízet ty nejlepší dostupné přípravky na kůži i pro Vás, naše zákazníky. 

 

A jestli mě ta práce pořád baví? 

 

Ano baví, samozřejmě že se čas od času něco nepovede nebo nejde podle plánu, ale mám rád výzvy a mám rád ten efekt toho, když se něco opraví a zákazník má radost.. Tolik o mě.. mám v plánu čas od času napsat nějaký článek z tohoto oboru, tak snad Vás to nebude nudit a třeba se i něco zajímavého dozvíte. Děkuji MN

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

 

Informace pro zákazníky

Fakturační údaje:

IČO: 74257382

DIČ: CZ8508121391

Bankovní spojení

MONETA MONEY BANK

195975026/0600

Kde nás najdete?

Prodejna, výdej eshopu a čistírna kožených oděvů
Vrbenská 1070/10
České Budějovice, 37006

Servis a renovace
Miletínská 376/19
Lišov u Českých Budějovic, 37372

 

 

Kontakt patička
Logo
www.renovacekuze.cz
po-so 8-20 hod.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.